Artyści-Artystom: akcja dla Tosi – zebrano prawie 30.000 zł
Wydział Projektowy 08.03.2021

Artyści-Artystom: akcja dla Tosi – zebrano prawie 30.000 zł

Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie 12-letniej Antoniny, u której w maju zdiagnozowano anemię aplastyczną, groźną chorobę wymagającą długotrwałej i trudnej terapii. Tosia jest córką muzyków NOSPR Katarzyny i Patryka Laburdów,

Drodzy Darczyńcy, Szanowni Państwo,
Finis coronat opus: akcja Artyści-Artystom: aukcja dla Tosi odnalazła swój finał. Wszystkie prace [poza jedną] znalazły swoich nabywców. Według wstępnych obliczeń udało się zebrać 26250 PLN, a kwota ta jeszcze się zwiększy, gdy przeliczone zostaną środki złożone do puszki Iskierki i z zadeklarowanych przelewów osób obecnych na spotkaniu.

Niniejszym chcieliśmy podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powodzenia całości. Przede wszystkim dziękujemy Darczyńcom za dar serca - ten gest pomocy dla Tosi pozostaje w naszej pamięci. Dziękujemy Rondu Sztuki za przyjazną gościnę, Adrianowi Chorębale, za  wszelką pomoc i bycie naszym commissaire priseur, a jego zespołowi za bardzo sprawne przygotowanie wystawy prac, kwartetowi smyczkowemu muzyków NOSPR, Ben Sonore, za mini koncert-intro przed samą aukcją, Romanowi Kaczmarczykowi i Piotrowi Muszalikowi za przygotowanie katalogu wystawowego, Krzysztofowi Zygalskiemu i Piotrowi Ceglarkowi za wyprodukowanie promocyjnego video, władzom rektorskim Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za życzliwą pomoc i nieustające oparcie w całym przedsięwzięciu, Annie Cichoń, Magdzie Palupskiei i Mirkowi Ruseckiemu za bezpośrednią pomoc organizacyjną, Iwonie Sobczyk i Szymonowi Maliszewskiemu z działu promocji NOSPR za umieszczenie naszych materiałów w kanałach komunikacyjnych Orkiestry, red.Beacie Tomanek za przygotowanie i emisję informacji o zdarzeniu na antenie Radia Katowice.

Szczególne podziękowania kierujemy do całego zespołu Fundacji Iskierka [Jolanta Czernicka-Siwecka, Patrycja Stec, Agnieszka Wydmuch] za stałe wspieranie Tosi, a nam za umożliwienie prawidłowego transferowania środków dla beneficjentki. Akcja Artyści-Artystom: aukcja dla Tosi zakończyła się, ale wspieranie Tosi trwa nadal.

Bądźmy razem, dla Tosi
Ewa Sadkowska
Mieczysław Krzyżowski
Mieczysław Juda

• Jak pomagaliśmy - jak można pomóc?

Antonina Laburda trafiła do szpitala w połowie maja 2020 roku z powodu złych wyników badań krwi. Finalnie zdiagnozowano u niej anemię aplastyczną. Tosia przeszła już przeszczep szpiku kostnego, aktualnie jest pacjentką oddziału przeszczepowego w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. Tosia uwielbia koty – interesuje się ich zwyczajami, rasami. Świetnie rysuje i dużo czasu poświęca na „trenowanie” kreski. Bardzo lubi też pływać. Ma starsze rodzeństwo – brata i siostrę, z którymi jest bardzo zżyta.

W niedzielę 7 marca w Rondzie Sztuki prace przekazane między innymi przez artystów związanych z ASP w Katowicach zostana przekazane osobom, które chcą wspomóc leczenie Tosi.
    Początek o godzinie 17.00.

Wystawione prace można oglądać:
    - w dołaczonym katalogu,
    - na dwie godziny przed aukcją.

Środki na leczenie Tosi można przeznaczyć również wpłacając darowiznę na indywidualny numer subkonta dziewczynki prowadzonego przez Fundację ISKIERKA:
    Fundacja ISKIERKA
    Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta: 32105000996781100010000982
    Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
    PL32105000996781100010000982

BIC (SWIFT): INGBPLPW
    1% KRS 0000248546
    cel szczegółowy: „Antonina LABURDA”

Więcej: https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/antonina-laburda/

Foto: Fundacja Iskierka