SZTUKA TERAZ – studenci, absolwenci i wykładowcy ASP w Katowicach w Muzeum Narodowym w Krakowie

Od 12 stycznia 2019 roku, przez miesiąc, w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, obok „Damy z gronostajem” Leonardo da Vinci, będzie można zobaczyć 100 prac wybranych przez twórców projektu SZTUKA TERAZ. Artyści związani z ASP w Katowicach stworzyli 12 z nich.

SZTUKA TERAZ to unikatowy projekt skierowany do młodych, jak i doświadczonych artystów, organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna i partnerów: Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundację Lotto, DESA Unicum i ArtInfo.pl. Założeniem tego społecznego projektu jest przybliżenie polskiej sztuki społeczeństwu i wprowadzenie jej w życie obywateli.

Organizatorzy wydarzenia wybrali 100 prac współczesnych polskich artystów. Od 12 stycznia wszystkie prace sa prezentowane w Muzeum Narodowym w Krakowie, a 20 lutego zostaną wystawione na aukcję wspierającą działalność Szlachetnej paczki.

Wśród wybranych artystów znajduje się kilkunastu twórców związanych z ASP w Katowicach. Są to między innymi:
Natalia Bażowska,
Judyta Bernaś,
Bartek Buczek,
Michał Cygan,
Monika Gawron,
Anna Jarzymowska,
Małgorzata Lazarek,
Monika Mysiak,
Hanna Rozpara,
Irena Skalik,
Michał Smandek,
Daria Wawrzkiewicz.

Katalog wystawy do pobrania tutaj. Więcej informacji tutaj.

.

Judyta Bernaś