Studencki obraz roku – wystawa finałowa

Konkurs Studencki Obraz Roku organizowany jest już po raz trzeci i mogą brać w nim udział studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Główną ideą konkursu jest wyróżnienie najciekawszych prac malarskich, które powstały w aktualnym roku akademickim.

W tym roku do grona Jury zostały zaproszone kuratorki: Marta Lisok, Joanna Rzepka-Dziedzic oraz Agata Stronciwilk. Nagrodą główną w konkursie jest kuratorowana wystawa w Galerii+ w Rondzie Sztuki w Katowicach. W Galerii + odbędzie się również wystawa finałowa, gdzie zostaną zaprezentowane najbardziej interesujące obrazy zakwalifikowane do II etapu konkursu. Następnie prace zostaną pokazane w Galerii Dagma Art w Katowicach.

Sponsorzy:
Galeria Dagma Art