Przemysław Jeżmirski wygrywa ArtNoble. Wystawa 22 września.

W piątek 22 września zobaczymy prace artystyczne czworga laureatów konkursu ArtNoble 2016. Jest to konkurs dla wyróżniających się osobowości twórczych z publicznych uczelni artystycznych, a nagrody przyznawane są za najlepsze prace dyplomowe w kategorii Plastyka. Zdobywcą głównej nagrody ArtNoble Plastyka 2016 został Przemysław Jeżmirski z ASP w Katowicach.

Główna nagroda – statuetka 1-Art – przyznawana jest oryginalnej osobowości artystycznej, której prace zrealizowane są na najwyższym poziomie i przykuwają uwagę odbiorców. Laureat wybierany jest spośród kandydatów zgłoszonych przez kuratorów z publicznych uczelni artystycznych. Finalnie każdy kurator z uczelni typuje do konkursu trzy najlepsze prace dyplomowe. Kolejnym krokiem jest głosowanie, którego dokonuje ArtKapituła, składająca się z ponad 45 osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

Konkurs organizowany jest przez Fundację artHOLDING w ramach Edukacyjnego Festiwalu Sztuk ArtNoble w Żyrardowie.

Więcej tutaj.