Pracownia międzynarodowa – można się zapisywać

W zimowym semestrze 2019/2020 zajęcia w pracowni prowadzić będzie Philippe Gerlach.

Na zajęcia mogą się zapisywać studenci:
- IV i V roku Wydziału Artystycznego
- III roku studiów I stopnia oraz II roku studiów II stopnia Wydziału Projektowego

Do pracowni można się zapisać w dziekanacie lub na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 10 października o 10:00 w sali kinowej. Na spotkaniu zostanie też bliżej przedstawiony program pracowni.

Zajęcia odbędą się w semestrze zimowym roku akademickiego 2019/20 (pracownia z wyboru, wspomagająca).

Pracownia międzynarodowa prowadzona będzie w ramach projektu „Program rozwoju Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). Uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia dodatkowych dokumentów zgodnie z wymaganiami projektu oraz do zaakceptowania postanowień Regulaminu udziału w projekcie.

Philippe Gerlach to artysta wizualny i fotograf, inspirujący się w swoich pracach sferą osobistą i autobiograficzną. W swoich próbach połączenia życia osobistego z praktyką artystyczną Gerlach tworzy rozciągnięte w czasie serie portretów przyjaciół, kochanek i znajomych, nasycone wrażeniem intymności i ulotności.

Jego instalacje ścienne, tworzone przy użyciu technik cyfrowych i analogowych, koncentrują się mniej na pojedynczym obrazie, a bardziej na budowaniu siatki połączeń nerwowych łączących świeże wspomnienia ze starszymi. Często siatki te wykonują ukłon w stronę subkultury i muzyki. Pomimo że prace Gerlacha są szeroko wystawiane, ich preferowana forma finalna to niekoniecznie wystawa, ale także publikowanie, różne formy współpracy i dzielenie się.

Urodzony w Grenoble w 1982 r. w niemieckiej rodzinie, Gerlach dorastał we Francji, Kanadzie i Bawarii. W 2008 roku ukończył Kunstuniversität Linz i przeniósł się do Londynu. Po rocznym pobycie w Paryżu przeniósł się w 2011 r. do Berlina, gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Wystawy indywidualne

YMH, Kaugummi Books, 2011
Der Trost von Telefonzellen w/ Joshua Gross, starfruit publications 2013
Magische Rosinen w / Joshua Gross, starfruit publications 2014