Nosorożec przy Raciborskiej. Dzień Dziecka w ASP w Katowicach.

Jendorożce, smoki, robaki, bąbelkowe efly, salon piękności, a do tego zagadki, filmy animowane i smokołyki. Po co czekać na Dzień Dziecka, skoro tydzień wcześniej można już sobie zrobić prezenty? Wykładowcy i studenci ASP w Katowicach zapraszają wszystkie dzieci, także te, które już mają dowody osobiste, na wyjątkowe obchody Dnia Dziecka. Spotykamy się w niedzielę 27 maja przy Raciborskiej 50.

Tym razem nosorożec zaprosił do wspólnej zabawy swoich magicznych krewnych i znajomych, którzy przygotowali dla dzieci (i rodziców) wiele niespodzianek! Pomożemy ogromnemu smokowi wystroić się odświętnie do pamiątkowego zdjęcia i poznamy jego ulubione smokołyki. Będziemy latać z papierowymi feniksami i nauczymy czytać jednorożca! Będzie też lemoniada, muzyka i kocyki dla spragnionych leniuchowania oraz filmy animowane w kinie.
Zaczarowana ferajna czeka na dziedzińcu budynku ASP przy Raciborskiej 50 od godziny 12:00 do 16:00.

Niedzielne warsztaty to także okazja do zapoznania się z nowym programem ASP w Katowicach –Akademią Młodego Wieku. To cykl kilkunastu bezpłatnych warsztatów, które odbywać się będą w cyklu semestralnym. Start już w sierpniu. Zajęcia adresowane są do osób od 6 do 16 roku życia oraz do ich rodziców.  W programie między innymi: zwiedzanie wystaw z artystami, warsztaty inspirowane twórczością znanych artystów, warsztaty graficzne, projektowe i hip-hopowe.

Akademia Młodego Wieku
Nie musisz czekać do matury, aby sprawdzić, jak studiuje się na ASP w Katowicach. Jeśli ukończyłaś lub ukończyłeś sześć lat, możesz bez przeszkód poznawać tajniki sztuki i designu, sprawdzić jak pracowali dawni mistrzowie, bawić się rysunkiem i grafiką, projektować, oglądać wystawy wspólnie z artystami…

ASP w Katowicach otwiera Akademię Młodego Wieku — cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców. W pierwszym semestrze inspirować nas będą między innymi: hip-hop, Off Festival i Tauron Nowa Muzyka, abstrakcyjne obrazy Tomasza Struka i śląskie pejzaże Romana Nowotarskiego oraz projektowanie (na płaszczyźnie, w przestrzeni — również publicznej) i Triennale Grafiki Polskiej.

Aby otrzymać dyplom, musisz skorzystać przynajmniej z 10 propozycji, ale najlepiej wziąć udział we wszystkich. Warsztaty będą organizowane w budynku ASP w Katowicach (Raciborska 50), Galerii ASP Rondo Sztuki, a także w Muzeum Śląskim (T. Dobrowolskiego 1, Katowice) i w Galerii Szara (Misjonarzy Oblatów 4, Katowice). Udział bezpłatny. Rezerwacja miejsc: promocja@asp.katowice.pl
Projekt sfinansowano z Funduszy Europejskich – Wiedza. Edukacja. Rozwój.

Karolina Kornek-Freixial

• magister sztuki