Naturino – odwiedzamy ASP w Katowicach. Naturalnie z dziećmi.

Warsztaty, zabawy, wystawy i filmy. Wszystkie adresowane do dzieci (nawet tych już dorosłych) i jak zawsze dostępne bezpłatnie. Spotykamy się w niedzielę 16 czerwca w godzinach 12:00-16:00 na dziedzińcu budynku przy Raciborskiej 50.

Do widzenia – to tytuł wystawy końcoworczonej ASP w Katowicach. W niedzielę 16 czerwca naturalnie zapraszamy dzieci. Będą warsztaty związane z przyrodą i ochroną zasobów naszej planety. Zobaczymy filmy z serii Reksio i ptaki. Zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia i zobaczymy dwie wystawy.

Kamuflaż / DZIEDZINIEC
Jolanta Działowa i Karolina Hyla
Sprytnie zamaskowani, dołączymy do wesołej gromady nosorożców, które ukrywają się w ASP przed nikczemnymi kłusownikami.

Zwierzątka–pajacyki / DZIEDZINIEC
Konrad Oleksiak i Kacper Załogowski
Gdy poznamy 4 niezwykłe zwierzęta polskie i przyczyny, dlaczego są pod ochrona – tak się ucieszą, że zaczną skakać z radości.

Morscy przyjaciele / DZIEDZINIEC
Agata Klasinska i Sonia Singsavang
Wybierzemy się w głębiny morskie w poszukiwaniu przyjaciół – delfinów, rekinów, orek i wielorybów – którzy uwielbiają się przytulać.

Szczesliwe sakiewki / DZIEDZINIEC
Aleksandra Kosakowska i Sylwia Rakowska
Powiemy „nie” plastikowym jednorazówkom zaśmiecającym oceany i własnoręcznie uszyjemy wielorazowe woreczki na zakupy na wagę.

Przyjemne z pozytecznym / DZIEDZINIEC
Anna Drobczyk i Paulina Wojciechowska
Niczym pszczółki, będziemy się uwijać przy balonowej zabawie i dowiemy się dlaczego tak ważna jest ochrona tych pracowitych owadów.

Świat wokół nas / DZIEDZINIEC
Karolina Gwózdz i Łukasz Jureczko
Sporządzimy swoja własna mapę zwierząt rzadkich, pod ochrona i nieznanych.

Kundel bury, fajny pies! / HOL
Aleksandra Kalinowska i Konrad Sikora
Kolaż zdarza się także w naturze – stad biorą się najpiękniejsze psy na świecie – kundelki – które my będziemy wycinać i wyklejać z papieru i nagrodzimy ilustrowaną książką o Prawach Zwierząt i Przygodach Reksia.

Reksio i kinematograf / BIBLIOTEKA
Barbara Firla i Darya Hanchorova
Zainspirowani kinowymi przygodami Reksia zrobimy swój pierwszy film animowany. Warsztaty poprzedzi o 12:00 spotkanie z panią Helena Filek-Marszałek, która opowie jak powstawała ta kultowa kreskówka. / KINO

Rafa koralowa / DZIEDZINIEC
Dorota Bujak i Magdalena Pasternak
Ożywimy barwna, tętniąca życiem rafę koralowa, wypełniając ja tęczowymi rybkami, które niełatwo będzie złowić.

Zwierzokładki / DZIEDZINIEC
Justyna Korzen i Daria Wollman
Czytanie z przyjacielem jest dużo przyjemniejsze niż samemu, zwłaszcza gdy pamięta on, na której stronie skończyliśmy!

Co w paszcze wpadnie / RESTAURACJA
Monika Falkus i Martyna Pinkowska
Frutarianie do łyżek! Każdy paszczak będzie mógł wrzucić na ząb jakiś ulubiony owoc. A ponieważ zabawa na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, Bufet Gruszki na Wierzbie zaserwuje także różne przekąski i dania oraz pyszna lemoniadę!

Znużonym tworzeniem zaproponujemy szalone wygibasy przy muzyce i ściganie ogromnych baniek. / DZIEDZINIEC

A szukającym wytchnienia zaoferujemy leniuchowanie na kocykach oraz repertuar filmów animowanych w Kino Rhino (12:00–16:00) z Reksiem w roli głównej, który oprócz aportowania, będzie chętny do pamiątkowej fotografii polaroidem podczas całego wydarzenia. Będziemy przy tej okazji także malować zwierzęce buzie! / DZIEDZINIEC

Natomiast spragnionym wrażeń artystycznych polecimy 2 wystawy – ilustracji do Powszechnej Deklaracji Praw Zwierząt oraz koncoworoczną. O 13:00 i 15:00 będziemy je zwiedzać z przewodnikiem. / HOL

Wszystkie atrakcje są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji – wystarczy wygodny strój i dobry humor.

Serdecznie zapraszamy!