Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2017 – wyróżnienie honorowe dla ASP w Katowicach

Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2017 – wyróżnienie honorowe dla ASP w Katowicach

Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci ze wszystkich publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów. Znamy już decyzję jury.

Wśró nagrodoznych jest Anna Świerkosz i jej dypolm „W moich żyłach żywica”, który powstał na kieruneku Grafika Warsztatowa, a promotorem pracy był prof. dr. hab. Jan Szmatloch.
– To opowieśc o lesie, konsekwencji jego relacji z człowiekiem, a także podróż poprzez własne wspomnienia i osobiste doświadczanie przyrody. Wnikliwa obserwacja podczas leśnych wędrówek jest bazą dla wszelkich działań, które zrealizowałam w mojej pracy dyplomowej – tak swój dyplom opisuje autorka.

Pełny werdykt jury:
Nagroda Rektorów ASP (20 000 zł) – Dyplom „Dialog” (Cezary Adamowicz, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku)
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (15.000 zł) – Dyplom „CudaWianki”  (Maria Gogola, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu)
Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego (8.000 zł) – Dyplom „Postmortem – obraz jako relikt osobowej świadomości” (Paweł Baśnik, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu)
Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska (8.000 zł) – praca nr 25 „no to do zo bo po co” Yui Akiyama Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie)

Wyróżnienia honorowe:
1.  Dyplom  „Figura celowości” (Teresa Otulak, Akademia Sztuki w Szczecinie)
2.  Dyplom  "W moich żyłach żywica” (Anna Świerkosz, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach)
3. Dyplom  „Rozważania Powszednie” (Adrianna Misiek, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu)
4. Dyplom  „Monolit” (Izabela Sitarska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

Nagroda Gdańskiej Galerii Miejskiej w postaci indywidualnej wystawy w 2018 roku – Dyplom  „Figura celowości” (Teresa Otulak, Akademia Sztuki w Szczecinie)
Nagroda Krytyków (10 000 zł) – Dyplom „NOWAK / NOWACZKA / NOWACY”, (Yana Shostak, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie)