Dyplomy ASP w BWA i Rondzie Sztuki

Jedna wystawa - dwa wernisaże. Dyplomy Wydziału Artystycznego w BWA w Katowicach, dyplomy Wydziału Projektowego w Rondzie Sztuki.

Wystawa podyplomowa

Wernisaż w poniedziałek 26 czerwca
godz. 17.00 BWA Katowice, Wydział Artystyczny: Malarstwo i Grafika Warsztatowa
godz. 18.00 Rondo Sztuki, Wydział Projektowy: Projektowanie Graficzne i Wzornictwo
godz. 19.00 Galeria Szara, Mikołaj Szpaczyński, Uziemienie (dyplomant kierunku Malarstwo)

Wystawa podyplomowa jest przede wszystkim najważniejszym świętem Uczelni – świętem otwartym, na które zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się, co nowego sztuce i dizajnie działo się w minionym roku pod szyldem katowickiej ASP.

– Obrony otwarte były dla wszystkich zainteresowanych, i – co cieszy nas niezmiernie – z roku na rok przestają być wyłącznie bardzo ważnym wydarzeniem w kalendarzu roku akademickiego, a stają się coraz częściej momentem debiutów profesjonalnych karier artystycznych i projektowych – zauważa Grzegorz Hańderek, prof. ASP, prorektor ds. kształcenia. – Obok klasycznych wypowiedzi zobaczyliśmyi takie, które przekraczają ramy tradycyjnych dyscyplin. W tym roku broniło się ponad 100 studentów na 4 kierunkach. Czy to dużo, czy mało, czas pokaże. Jesteśmy przekonani, że świat – zarówno lokalny, jak i globalny – potrzebuje twórców – dodaje Hańderek.
A to, co młodzi tórcy przygotowali, możemy oglądać od poniedziałku 26 czerwca.