Bal w Operze i Jerzy Stuhr w ASP w Katowicach

Spektakl w wykonaniu studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu w budynku przy Raciborskiej 50, a po spektaklu wykład reżysera, Jerzego Stuhra. Oba wydarzenia dostępne bezpłatnie.

Jerzy Stuhr o spektaklu:
Poemat Tuwina to dyskusja o Polsce. Pisany w czasie rodzącego się w Polsce nacjonalizmu w drugiej połowie lat 30-tych z faszystowskim odcieniem, stał się dobrym materiałem do dyskusji ze studentami na temat obecnej sytuacji w naszym kraju. to poezja pełna rytmu, która przeniesiona na scenę wyznaczyła choreografię naszych ruchów. W tym zbiorowym ćwiczeniu wykorzystaliśmy pełen tekst, dzięki któremu studenci mogą sprawdzić się w scenach zespołowych, jak i zadaniach indywidualnych. „Bal w Operze” – satyryczny poemat o końcu pewnego świata, który wraca zaskakując swoją aktualnością i energią, z jaką odegrają go młodzi aktorzy.

Bal w operze, reż. Jerzy Stuhr
Spektakl w wykonaniu studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu,
ASP w Katowicach, Raciborska 50, Sala otwarta, 16 grudnia, godz. 17.00
Wykład Jerzego Stuhra –  Raciborska 50, Sala kinowa, 16 grudnia, godz. 17.45