Arteterapia – nabór na studia międzyuczelniane

Akademia Muzyczna w Katowicach, ASP w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski zapraszają na wspólne studia.

Jeśli jesteś osobą wrażliwą artystycznie, chcesz działać twórczo, interesujesz się sztuką: muzyką, plastyką, teatrem, literaturą lub tańcem i chcesz jednocześnie pracować w przyszłości z osobami wymagającymi pomocy – to jest to kierunek studiów dedykowany Tobie!

Kierunek Arteterapia prowadzony przez trzy katowickie uczelnie, w siedzibach których studenci  odbywają zajęcia, czyli w Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych i w Uniwersytecie Śląskim. W ofercie są m. in. zajęcia z rysunku, malarstwa, grafiki, fotografii, gry na gitarze, muzyki rozrywkowej, teatru oraz psychologii klinicznej, socjoterapii i psychoterapii. Kierunek łączy bowiem w sobie elementy sztuki, pedagogiki oraz pedagogiki specjalnej, terapii i psychologii.

Studiowanie arteterapii pozwala na wszechstronny rozwój  zainteresowań i kompetencji, ale też umożliwia nabycie umiejętności wspierania rozwoju drugiego człowieka, prowadzenia działań terapeutycznych i jednocześnie swobodnego posługiwania się warsztatem artystycznym oraz wyrażania się językiem sztuki.

Zarejestruj się do 11 lipca: https://irk.us.edu.pl/irk/application/program?id=1136