Pracownia wizualizacji pojęć i procesów

Program Pracowni Wizualizacji Pojęć i Procesów bazuje na wieloletnich doświadczeniach dydaktycznych realizowanych wcześniej w Pracowni Komunikacji Wizualnej. Celem nauczania jest przekazanie studentom wiedzy projektowej, a także pogłębienie umiejętności warsztatowych w zakresie technik wizualizacji graficznej 2D, logicznego i spójnego operowania środkami plastycznymi w celu zbudowania czytelnego przekazu idei, a także zdolności abstrakcyjnego myślenia. Główny nacisk jest położony na ilustrację w kontekście użytkowym, syntezę graficzną obiektów, łączenie infografiki z tekstem, wizualną interpretację treści. Nabyta wiedza i umiejętności mają praktyczne zastosowanie w projektowaniu pomocy naukowych, narzędzi wspierających procesy edukacyjno-terapeutyczne, w tym podręczników, a także szeroko pojętej komunikacji wizualnej w powiązaniu z produktem. W ramach pracowni podejmuje się współpracę z placówkami szkolno-wychowawczymi, organizacjami społecznymi oraz specjalistami w zakresie ochrony zdrowia i psychoterapii.

• Kierownik

Ewa Stopa-Pielesz

• doktor habilitowany
    • profesor uczelni