Pracownia projektowania systemów informacji wizualnej

Pracownia specjalizuje się w podejmowaniu złożonych i systemowych tematów związanych z informacją wizualną. Obszary aktywności to projektowanie znaków, infografik, instrukcji, map, schematów informacji w przestrzeni oraz wszelkie aspekty związane z projektowaniem interakcji – ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb użytkownika oraz kontekstu przestrzennego i społeczno-kulturowego.

Celem pracowni jest przekazanie studentom wiedzy niezbędnej do projektowania zarówno elementów systemu informacji wizualnej, jak i systemu. Kształci umiejętności analizy obszaru projektowego, formułowania problemu i określenia założeń oraz zakresu projektu, a także kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów projektowych i adekwatnego, a przede wszystkim efektywnego doboru środków wyrazu, współpracy w grupie i komunikacji z użytkownikami.

• Kierownik

Agnieszka Nawrocka

• doktor habilitowany
    • profesor uczelni
    • Ekspert w dziedzinie projektowania systemów informacji wizualnej.
    • doktor habilitowany
    • profesor uczelni
    • Ekspert w dziedzinie projektowania systemów informacji wizualnej.
  • Prowadzący

Hanna Sitarz-Pietrzak

• doktor sztuki
    • adiunkt
    • Ekspert w dziedzinie projektowania interakcji i orędowniczka użyteczności. O interfejsach cyfrowych wie (prawie) wszystko. Współpracowała z markami tj. mBank, Warta, GetinBank, Adobe, Ikea.
    • doktor sztuki
    • adiunkt