Aktualności 02.10.2017

Rozpocznij od kultury! Studencki październik w Muzeum Śląskim

Z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego Muzeum Śląskie po raz drugi zaprasza studentów wyższych uczelni z całego kraju do zwiedzania wystaw za złotówkę.

Za okazaniem legitymacji studenckiej przez cały październik można zobaczyć ekspozycje stałe i czasowe w dwóch siedzibach Muzeum – przy katowickim rynku oraz w Strefie Kultury.

Na październik zaplanowano także dwa wernisaże. Od 20 października w obu siedzibach Muzeum oglądać będzie można wystawę „Interwencje. Przestrzeń, czas, pamięć”, będącą efektem rezydencji trzech artystów: Frauke Dannert (Niemcy), Davida Leleu (Francja) i Michała Smandka (Polska), zaproszonych do udziału w  projekcie „Kultur'a-Trium”. Projekt realizowany jest we współpracy z Instytucją Kultury Ars Cameralis. Z kolei dzień później w siedzibie Muzeum w Strefie Kultury zwiedzającym udostępniona zostanie wpisująca się w obchody Roku Reformacji wystawa „Wszystko osiąga się przez nadzieję. Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku”.

Szczegółowe opisy wystaw Muzeum Śląskiego znajdują się na stronie muzeumslaskie.pl.