Nowe programy studiów magisterskich  na Wydziale Projektowym
Aktualności 04.04.2019

Nowe programy studiów magisterskich na Wydziale Projektowym

W październiku 2019 roku ruszają nowe programy studiów magisterskich na kierunkach Projektowanie graficzne: Designing Reading Experience and Interactive Storytelling oraz Wzornictwo: Inclusive Design: Health and Social Well-Being

Designing Reading Experience and Interactive Storytelling to interdyscyplinarny, dwuletni, ma- gisterski, program kształcenia w ramach kierunku projektowanie graiczne, przygotowujący do podejmowania złożonych wyzwań projektowych wokół zagadnień związanych z projektowaniem doświadczenia czytania, czyli analizą i rozumieniem treści, a także komunikowania pomysłów, koncepcji i rozwiązań przy użyciu uniwersalnych technik opowiadania historii w oparciu o narrację, interakcję i time-based media.

zobacz więcej

Inclusive Design: Health and Social Well-Being to nowy interdyscyplinarny program kształcenia projektantów, przygotowujący do podejmowania złożonych wyzwań projektowych w obszarach związanych z podnoszeniem jakości życia i troską o zdrowie odbiorców poprzez włączanie ich w proces projektowy w różnych dyscyplinach projektowych: od usług czy aplikacji, poprzez projektowanie sprzętów medycznych, do współtworzenia miejsc lub wydarzeń wzmacniających więzi lokalnych społeczności.

zobacz więcej

Dlaczego warto studiować w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach?

• program prowadzony na Wydziale, który uzyskał kategorię A+ najwyższą ocenę parametryczną w kraju na kierunku ocenionym przez Państwową Komisję Akredytacyjną na ocenę Wyróżniającą
  • międzynarodowa kadra – kadra poszerzona o zewnętrznych ekspertów z wiodących europejskich instytucji (18 ekspertów)
  • udział najlepszych studentów w tygodniowym szkoleniu Design Academy prowadzonym przez ekspertów Design Council
  • studenci indywidualnie określają program badawczy, który realizują we współpracy z pedagogami