Projektowanie graficzne – studia I stopnia, stacjonarne

• Przygotowanie

Warunki naboru

Do egzaminu mogą przystąpić absolwenci szkół średnich, którzy uzyskali pozytywną ocenę z egzaminu maturalnego. Kandydaci, którzy zdają egzamin dojrzałości w 2018 roku, rejestrując dokumenty, dołączają zaświadczenie szkoły o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości w roku 2018.

Kurs przygotowawczy

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Kurs przygotowawczy

Konsultacje

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.

• Rekrutacja

21 maja – 13 czerwca 2018

ankieta osobowa i oświadczenie kandydata

Elektroniczna rejestracja kandydatów w systemie rekrutacji online http://rekrutacja.asp.katowice.pl

Osobiste  konto kandydata jest wyposażone w skrzynkę odbiorczą, na które kandydat będzie otrzymywać szczegółowe informacje od sekretarza Komisji Rekrutacyjnej Kierunku dotyczące godziny i miejsca egzaminu wstępnego. Ponadto kandydat w swoim profilu będzie miał do pobrania oświadczenie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych wymaganych w procesie rekrutacji oraz ankietę osobową kandydata na studia. Kandydaci legitymujący się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności podlegają takim samym zasadom rekrutacji jakie obowiązują każdego, kto ubiega się o przyjęcie na wybrany kierunek. Do końca rejestracji online kandydaci powinny złożyć w Dziekanacie Wydziału Projektowego orzeczenie o stopniu i rodzaju  niepełnosprawności. ASP w Katowicach postara się uwzględnić potrzeby kandydatów, którzy są osobami niepełnosprawnymi.

Dostarczanie dokumentacji

15 - 21 czerwca 2018

ul. Koszarowa 19
    pokój 008
    9.00–15.00

Po rejestracji elektronicznej należy dostarczyć dokumenty zgodnie z uchwałą rekrutacyjną nr 14/2017 (par. 8)

Kandydaci na studia stacjonarne wnoszą opłatę egzaminacyjną na konto:
    w ING Banku Śląskim SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice o numerze
    PL 84 1050 1214 1000 0007 0000 7826

• Egzamin

I etap

25 – 28 czerwca 2018

Forma

Prezentacja dorobku i rozmowa kwalifikacyjna

Egzamin składa się dwóch części:

• Prezentacja dorobku plastycznego – samodzielnie wykonane prace malarskie, rysunkowe, szkice, fotografie, prace multimedialne i projektowe, podpisane imieniem i nazwiskiem, nieprzekraczające 20 sztuk; przegląd prac odbywa się przy udziale kandydata (0 – 10 pkt)
    • Rozmowa kwalifikacyjna – dotyczy zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, dotyczącą kierunku studiów oraz  zagadnień związanych z kulturą i sztuką (0 – 30 pkt)

Kandydat zostaje dopuszczony do II etapu egzaminu wstępnego uzyskując minimum 16 punktów, w tym:
    minimum 3 punkty za przegląd dorobku plastycznego oraz
    minimum 13 punktów za rozmowę kwalifikacyjną.

Ogłoszenie wyników I etapu

29 czerwca 2018 roku godz. 14.00

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Koszarowa 19

Lista kandydatów dopuszczonych do II etapu egzaminu: lista na tablicy ogłoszeń Dziekanat Wydziału Projektowego ul. Koszarowa 19

II etap

2 – 5 lipca 2018

Forma

Egzamin praktyczny

Egzamin składa się z 3 części:

• Rysunek – studium postaci (0 – 30 pkt),
    • Malarstwo – studium martwej natury (0 – 20 pkt),
    • Kompozycja – przedstawienie za pomocą środków plastycznych własnej interpretacji postawionego problemu, (0 – 60 pkt)

Minimalna liczba punktów do zaliczenia II etapu – 70, maksymalna – 110 punktów.

• Wyniki

11 lipca 2018

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Koszarowa 19

O przyjęciu na pierwszy rok studiów stacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego. Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych ze wszystkich części egzaminu wstępnego i nie uzyskali minimalnej liczby punktów nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów stacjonarnych I stopnia.