Aktualności 27.07.2020

Studia zaoczne na Wydziale Projektowym

Projektowanie graficzne (I stopień) można studiować w trybie niestacjonarnym. Egzamin na studia zaoczne przeprowadzany jest w całości w trybie online.

Ważne daty
24 sierpnia–8 września
elektroniczna rejestracja kandydatów w systemie rekrutacji online – IRK

11–14 września
przegląd przez Komisję Rekrutacyjną Kierunku plików z pracami plastycznymi kandydatów, bez obecności kandydata

15–16 września
rozmowa kwalifikacyjna – zdalny egzamin wstępny z udziałem kandydata

18 września, godz. 15.00
ogłoszenie wyników

Prezentacja portfolio w wersji elektronicznej obejmuje:
– list motywacyjny, powinien zawierać informacje o zainteresowaniach kandydata powiązanych z kierunkiem studiów, szeroko rozumianą kulturą (szczególnie z obszaru sztuk wizualnych) oraz ukończonej edukacji kandydata (szkoła średnia, kursy, szkolenia), opis nie może przekraczać 2000 znaków.
– dorobek plastyczny kandydata powinien zawierać 20 reprodukcji samodzielnie wykonanych prac rysunkowych, malarskich, fotograficznych, multimedialnych. Kompozycje, szkicowniki, ilustracje/ cyfrowe lub na kartce papieru/animacje, filmy;
– prace należy przygotować w formie pojedynczych plików jpg., lub zbiorczego pliku pdf, którego liczba stron nie przekracza 20; w przypadku wysłania pojedynczych plików należy je połączyć w postaci spakowanego archiwum zip (każda praca opisana imie.nazwisko.nr 1–20).

Rozmowa kwalifikacyjna z udziałem kandydata w wyznaczonym wcześniej terminie i czasie odbywa się drogą elektroniczną. Zdalny egzamin prowadzony jest w ramach synchronicznego kontaktu pozwalającego na dwukierunkowy przekaz audio i video w czasie rzeczywistym. Kandydat oraz członkowie Komisji Rekrutacyjnej Kierunku uczestniczą w egzaminie w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – w drodze wideokonferencji internetowej, z zachowaniem możliwości rejestracji, archiwizacji, przy zachowaniu bezpieczeństwa wymaganego przepisami prawa ochrony danych osobowych.

Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest poznanie zdolności intelektualnych kandydata, zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą, kierunkiem studiów, zagadnień związanych z projektowaniem. ROZMOWA KWALIFIKACYJNA opiera się w znacznej mierze na zagadnieniach przedstawionych w wykazie do rozmowy na stronie www (kandydat omawia wybrane zagadnienia z listy) KIERUNEK PROJEKTOWANIE GRAFICZNE, Wybrane zagadnienia do rozmowy kwalifikacyjnej – studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne rekrutacja rok akademicki 2020/2021.

Więcej informacji tutaj.