Pracownia sztuk wizualnych I, kierunek Wzornictwo

Celem Pracowni jest wszechstronny rozwój umiejętności plastycznych studentów ze szczególnym uwzględnieniem tych doświadczeń w pracy projektanta wzornictwa. Kurs pierwszego roku obejmuje kształcenie poprzez studium bezpośrednie martwej natury. Jest przygotowaniem do bardziej dojrzałych działań na wyższych latach zmierzających w kierunku redukcji kształtu oraz koloru jak i próby definicji plastycznych obserwowanych zjawisk, poprzedzone refleksją i analizą. Również podejmowanie zagadnień związanych z umiejętnością przetworzenia przestrzeni trójwymiarowej w dwuwymiarową, analizę zjawisk kolorystycznych w kontekście powszechności ich występowania oraz kreatywne posługiwanie się kolorem.
Kurs obejmuje kształcenie studentów za pomocą ćwiczeń poprzedzających analizę zjawisk fizycznych, powszechnie występujących w przyrodzie, takich jak: kolor, światło, kształt, przestrzeń, czas, równowaga, forma, ruch, ekspresja. Studenci podejmują: realizacje plastyczne przy użyciu nowych materiałów, realizację dzieła na podstawie projektu. Posługiwanie się w pracy aparatem fotograficznym i kamerą cyfrową. Adaptują obraz foto na potrzeby budowy kompozycji plastycznych w oparciu o obserwację natury (rzeźba, malarstwo, nowe media).