Pracownia projektowania systemów informacji II i III rok

Pracownia specjalizuje się w podejmowaniu złożonych i systemowych tematów związanych z informacją wizualną. Obszary aktywności to projektowanie znaków, infografik, map, schematów informacji w przestrzeni, wszelkie wizualizacje zjawisk lub procesów – ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb użytkownika oraz kontekstu przestrzennego oraz społeczno-kulturowego. Celem przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy niezbędnej do projektowania zarówno elementów systemu informacji wizualnej, jak i systemu. Kształci się umiejętności analizy obszaru projektowego, formułowania problemu i określenia założeń oraz zakresu projektu, a także kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów projektowych i adekwatnego, a przede wszystkim efektywnego doboru środków wyrazu, współpracy w grupie i komunikacji z użytkownikami.

• Prowadzący

Justyna Kucharczyk