Aktualności 10.07.2019

Young Animation 2019 – nagrody dla artystów związanych z ASP w Katowicach

Drugie miejsce i jedna z trzech równorzędnych nagród to dorobek studentów i absolwentów ASP w Katowicach podczas festiwalu Young Animation 2019 w Gdańsku.

Drugie miejsce w konkursie Young Animation 2019 otrzymała Agnieszka Świętek, absolwentka Akademi Sztuk Pięknych w Katowicach za film zrealizowany w pracowni Animacji i Gier Komputerowych;
Jedną z trzech równoważnych nagród w konkursie Slam Animation otrzymał film zrealizowany przez Paulinę Kozieł i Magdę Knapczyk, studentki ASP w Katowicach, które reprezentowały Uczelnię w konkursie.

Festiwal polskich filmów animowanych Young Animation skierowany jest głównie do młodych twórców i odbiorców. Wspiera i promuje polskie kino animowane, a w szczególności dzieła stworzone przez pokolenie młodych artystów.
Jednym z elementów festiwalu jest Slam Animation. Idea Slam Animation została zapożyczona z kultury raperskiej i zakłada improwizowany pojedynek animacji. Uczestnicy konkursu, w grupach 2 osobowych stworzą krótkie, kilkusekundowe animacje nawiązujące do przygotowanego wcześniej i ujawnionego dopiero po rozpoczęciu spotkania tematu.