Wyróżnienie dla studentki ASP w Katowicach
Aktualności 21.03.2022

Wyróżnienie dla studentki ASP w Katowicach

Na początku marca Instytut Polski w Tokio ogłosił zamknięty konkurs na opracowanie projektu statuetki, która będzie nagrodą wręczaną wybitnym japońskim kobietom nauki w Konkursie im. Marii Skłodowskiej-Curie, organizowanym przez Ambasadę RP w Tokio.

Do udziału w Konkursie zostały zaproszone uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu; Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Jury Konkursowe w składzie: Urszula Osmycka – Dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio – Przewodnicząca Jury oraz członkowie: Paweł Milewski – Ambasador RP w Japonii, Małgorzata Szmidt – Drugi Sekretarz, Justyna Roguska – Zastępca Dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio, wyłoniło 3 laureatów:

Zwycięzca Konkursu – pan Kajetan Karkuciński (ASP Warszawa) za projekt pt. „MSC_KH9”
Wyróżnienie I – pani Oliwia Klopatowska (ASP Katowice) za projekt „CIRILLA123”
Wyróżnienie II – pani Karolina Groń (ASP Wrocław) za projekt „84Po”