Aktualności 24.06.2020

9. Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego #Rysować w Toruniu

Nagroda dla studenta ASP w Katowicach

Marcin Zonenberg otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Magazyn Zbożowy w postaci zorganizowania indywidualnej wystawy w 2021 roku. Nagrodzone prace powstały w Pracowni Kompozycji w roku akademickim 2018/2019.

Wystawa organizowana jest przez Katedrę Rysunku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Galerię Sztuki Wozownia.

W tym roku wpłynęło 186 zgłoszeń. Wyłoniono 60 prac. Spośród 60 uczestniczących w wystawie realizacji przyznano 9 równorzędnych nagród (6 finansowych, 3 w formie wystaw indywidualnych) oraz 4 wyróżnienia honorowe.
Oprócz Marcina Zonenberga udział w wystawie wzięły również Magdalena Niemiec oraz Dominika Wollman, obie z katowickiej ASP.