Opieka nad Erasmusami
Chcesz poznać młodych ludzi z całego świata? Znasz dobrze przynajmniej jeden język obcy i szukasz okazji do używania go w życiu codziennym? Zostań opiekunem studenta Erasmus!
Zgłoszenia przez cały rok przyjmuje Biuro ds. Współpracy z Zagranicą zagranica@asp.katowice.pl

BREXIT
Informujemy, że mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, które nastąpiło 31 stycznia 2020 r., dzięki zawarciu porozumienia o kontynuacji udziału instytucji/organizacji brytyjskich w projektach zatwierdzonych do realizacji w obecnej fazie programu (2014-2020), można realizować wymianę studentów i pracowników zgodnie z ustaleniami z partnerami brytyjskimi. Udział Wielkiej Brytanii w kolejnej edycji programu (2021-2027) będzie przedmiotem odrębnych negocjacji.

Realizacja części studiów w uczelni zagranicznej w roku 2020/21
Rekrutacja na wyjazd na studia w całym roku akademickim 2020/21 odbędzie się w dniach 24 lutego - 2 marca 2020 r.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy w wyznaczonym terminie złożyć w Dziale Nauczania /ul. Raciborska 37, pokój 015/ następujące dokumenty:
- formularz zgłoszeniowy dla studentów - wyjazd na studia – średnią ocen za semestr zimowy wypełnia Dziekanat.
- opinię pedagoga prowadzącego /np. dziekan, prodziekan, kierownik katedry, kierownik pracowni/
- portfolio na CD lub pendrive

Realizacja studenckich praktyk zagranicznych w roku 2019/20
Rekrutacja na wyjazd na studia w całym roku akademickim 2019/20 odbędzie się w dniach 24 lutego - 2 marca 2020 r.
Student zobowiązany jest do samodzielnego znalezienia sobie instytucji gotowej przyjąć go na praktyki w okresie wakacyjnym, na minimum 2 miesiące z możliwością przedłużena do 3 miesięcy, w okresie od 1 lipca do 30 września 2020 r.
- formularz zgłoszeniowy dla studentów - wyjazd na praktyki – średnią ocen za semestr zimowy wypełnia Dziekanat.
- opinię pedagoga na temat studenta i wybranej przez niego instytucji /np. dziekan, prodziekan, kierownik katedry, kierownik pracowni/
- portfolio na CD lub pendrive