1. Uwaga! II nabór na wyjazd na studia w semestrze letnim 2018/19
W dniach 1 - 13 października 2018 r. można składać wnioski na wyjazd w celu realizacji części studiów w uczelni zagranicznej w programie Erasmus+.
Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o złożenie wniosku w wyznaczonym terminie w Dziale Nauczania, ul. Raciborska 37, pokój 015.
Wymagane dokumenty:
- formularz zgłoszeniowy (https://asp.katowice.pl/dla-studenta/wymiana-zagraniczna-2/erasmus/studia-procedury-aplikacji  ) – średnią ocen za ubiegły semestr wypełnia Dziekanat.
- opinia pedagoga prowadzącego /np. dziekan, prodziekan, kierownik katedry, kierownik pracowni/
- portfolio na CD lub pendrive

Lista uczelni partnerskich: https://asp.katowice.pl/dla-studenta/wymiana-zagraniczna-2/erasmus/szkoly-partnerskie

Studenci pobierający świadczenia z funduszu pomocy materialnej (stypendium socjalne lub specjalne) mogą otrzymać dodatkowe dofinansowanie do stypendium Erasmus+ z programu POWER. Ww. osoby zobowiązane są do zaznaczenia odpowiedniej rubryki we wniosku oraz złożenia kopii decyzji o przyznaniu stypendium socjalnego lub specjalnego potwierdzonej przez właściwy Dziekanat.

2. Praktyki zagraniczne 2018/19
Osoby zainteresowane wyjazdem na praktyki za granicą w programie Erasmus+ w okresie wakacyjnym  proszone są o nawiązywanie kontaktów z firmami bądź instytucjami, które będą skłonne przyjąć na staż. Praktyki trwają 2 miesiące, muszą się odbyć w okresie wakacyjnym (1 lipca- 30 września 2019), są dofinansowane w formie stypendium z programu Erasmus+. Nabór wniosków (z potwierdzeniem gotowości firmy do przyjęcia stażysty) odbędzie się w połowie lutego 2019 r.
Szczególnie zachęcamy studentów ostatniego roku studiów, którzy planują obronę pracy dyplomowej do czerwca 2019, do wyjazdu na praktyki ze statusem absolwenta (praktyki muszą zakończyć się do 30 września 2019 r.).

3. Realizacja części studiów w uczelni zagranicznej 2019/20
Rekrutacja na wyjazd na studia w całym roku akademickim 2019/20 odbędzie się w połowie lutego 2019 r.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy w wyznaczonym terminie złożyć w Dziale Nauczania /ul. Raciborska 37, pokój 015/ następujące dokumenty:
- formularz zgłoszeniowy dla studentów - wyjazd na studia – średnią ocen za ubiegły semestr wypełnia Dziekanat.
- opinię pedagoga prowadzącego /np. dziekan, prodziekan, kierownik katedry, kierownik pracowni
- portfolio na CD lub pendrive