Aktualności 13.09.2022

„Roca One Day Design Challenge” – przed nami IV edycja konkursu

Tegoroczna odsłona będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową.

Wyzwanie konkursowe będzie realizowane w digitalowej formule (każdy będzie mógł pracować z własnego domu czy biura), 15 października br. Zadanie będzie dotyczyło wybranego zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, a szczegółowe założenia zostaną ogłoszone w dniu konkursu. Uczestnicy będą działać pod presją czasu – na wykonanie projektu jest zaledwie kilka godzin. Każdy z nich będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą kierować się członkowie Jury przy ocenie prac będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

Pierwsza nagroda w IV polskiej edycji konkursu wyniesie 1000 EURO, druga – 700 EURO, a trzecia – 400 EURO.

W skład Jury konkursowego „Roca One Day Design Challenge” w Polsce wejdą profesjonaliści oraz osobistości ze świata architektury i designu: dr hab. prof. Akademii Sztuk Pięknych Bazyli Krasulak – dziekan wydziału Architektury Wnętrz ASP Warszawa, projektant grafiki użytkowej, wnętrz i mebli, dr hab. inż. arch. prof. Politechniki Warszawskiej Radosław Achramowicz – kierownik Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i projektant oświetlenia, Agnieszka Kalinowska-Sołtys – architekt, Partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, Tomasz Pągowski – charyzmatyczny projektant i prowadzący programy telewizyjne, Joanna Dec-Galuk – dyrektor Marketingu Roca Polska.

ASP w Katowicach jest jednym z patronów konkursu.

Zapraszamy do udziału w konkursie – rejestracja na stronie wydarzenia.