Aktualności 18.04.2022

ASP/UA

Aukcja na rzecz studentek z ukraińskich uczelni artystycznych.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach od kilku tygodni gości studentki z zaprzyjaźnionych ukraińskich uczelni artystycznych. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu społeczności katowickiej ASP, naszych przyjaciół i ludzi dobrej woli, w ciągu zaledwie kilku dni udało nam się zapewnić im zakwaterowanie, jak również umożliwić kontynuację przerwanej wojną edukacji.

Obserwując kolejne doniesienia o okrucieństwach rosyjskiego agresora, nie ustajemy w wysiłkach na rzecz wsparcia naszych nowych studentek. Dokładamy wszelkich starań, by mimo toczącej się za wschodnią granicą tragedii, zapewnić im spokój i godne warunki życia. Stąd pomysł na zorganizowanie aukcji prac artystek i artystów z katowickiej ASP, która towarzyszyć będzie Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach. Dochód z aukcji w całości przeznaczony zostanie na dalszą pomoc materialną dla ukraińskich studentek.

Aukcja odbędzie się 25 kwietnia o 21.30 w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego podczas bankietu VIP na scenie B w Sali Balowej B i C.

Liczymy na obecność uczestników Kongresu.