Projektowanie graficzne – studia II stopnia, niestacjonarne, zaoczne

• Przygotowanie

Kurs przygotowawczy

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Kurs przygotowawczy

Konsultacje

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.

• Rekrutacja

ankieta osobowa i oświadczenie kandydata

Elektroniczna rejestracja kandydatów w systemie rekrutacji online http://rekrutacja.asp.katowice.pl

Osobiste  konto kandydata jest wyposażone w skrzynkę odbiorczą, na które kandydat będzie otrzymywać szczegółowe informacje od sekretarza Komisji Rekrutacyjnej Kierunku dotyczące godziny i miejsca egzaminu wstępnego. Ponadto kandydat w swoim profilu będzie miał do pobrania oświadczenie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych wymaganych w procesie rekrutacji oraz ankietę osobową kandydata na studia. Kandydaci legitymujący się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności podlegają takim samym zasadom rekrutacji jakie obowiązują każdego, kto ubiega się o przyjęcie na wybrany kierunek. Do końca rejestracji online kandydaci powinny złożyć w Dziekanacie Wydziału Projektowego orzeczenie o stopniu i rodzaju  niepełnosprawności. ASP w Katowicach postara się uwzględnić potrzeby kandydatów, którzy są osobami niepełnosprawnymi.

Dostarczanie dokumentacji

ul. Koszarowa 19
    pokój 008

Opłaty

Kandydaci na studia niestacjonarne wnoszą opłatę egzaminacyjną na konto: w ING Banku Śląskim SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice o numerze PL 09 1050 1214 1000 0023 6070 5533

• Egzamin

I etap

Forma

Przegląd prac z udziałem kandydata

I etap egzaminu wstępnego to przegląd prac projektowo–artystycznych z udziałem kandydata.
    Maksymalna liczba punktów za przegląd prac: 15 punktów.

Prezentacja własnego dorobku projektowego w formie portfolio. Portfolio powinno mieć wersję papierową i elektroniczną oraz powinno zawierać pracę dyplomową licencjacką/inżynierską/magisterską. Prace powinny dać możliwość oceny przygotowania kandydata w zakresie opanowania narzędzi warsztatu projektowego.

Kryteria oceny obejmują:
    1. ocenę projektu graficznego portfolio pod kątem jakości edytorskiej, doboru kroju pisma, układu typograficznego, layoutu publikacji, jakości reprodukcji
    2. ocenę zawartości dorobku ocenie będą podlegać takie elementy jak: adekwatność projektu do tematu, jakość typografii, jakość graficzna.
    Oceniane będą następujące obszary:

• grafika edytorska i typografia
    • multimedia i fotografia
    • inne (np. rysunki, malarstwo, grafika, szkicownik)
    • praca licencjacka, inżynierska, magisterska (część praktyczna i skrót części teoretycznej).

Rozmowa kwalifikacyjna oraz przedstawienie zagadnień projektowych, będących planowanym obszarem studiów. Koncentruje się wokół zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, odpowiadającymi wiedzy, jaką posiada absolwent studiów pierwszego  stopnia, a dotyczącej kierunku studiów oraz zagadnień, związanych z kulturą i sztuką. Prezentacja zagadnień projektowych przedstawiona w formie ustnej, powinna być uzupełniona formą elektroniczną, a czas jej trwania nie dłuższy niż 15 minut.

Za tę część egzaminu można otrzymać maksymalnie 25 punktów.

Minimalna liczba punktów do zdania egzaminu wstępnego to 15 punktów, w tym:

•  minimum 5 pkt. za prezentację dorobku projektowo-artystycznego;
    •  minimum 10 pkt. za rozmowę kwalifikacyjną.

• Wyniki

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Koszarowa 19

Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego – lista osób przyjętych i nieprzyjętych na studia w I i II turze zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w budynku przy ul. Koszarowej 19 /Dziekanat Wydziału Projektowego. O przyjęciu na pierwszy rok studiów niestacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego. Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych ze wszystkich części egzaminu wstępnego i nie uzyskali minimalnej liczby punktów nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów niestacjonarnych II stopnia.