ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Nie przegap!

W kalendarzu nie ma żadnych wydarzeń z przyszłą datą.

Marta Kubiak: Stan z dnia

miesiąc temu

W 2009 roku obroniła dyplom z projektowania graficznego w pracowni prof. Eugeniusza Smolińskiego i grafiki warsztatowej w Pracowni Serigrafii prof. Christophera Nowickiego i ad. Małgorzaty Warlikowskiej. Od 2009 roku pracuje na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obecnie na stanowisku asystenta w Pracowni Serigrafii prof. Christophera Nowickiego. Zajmuje się grafiką warsztatową, w szczególności serigrafią oraz projektowaniem graficznym.

Otrzymała I nagrodę w konkursie na plakat Jazz nad Odrą (2007), Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki im. Ludwiga Meidnera w Oleśnicy (2009), Grand Prix. Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa w konkursie Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w Krakowie (2012), nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w konkursie IX Triennale Grafiki Polskiej – Katowice (2015), nagrodę dla kuratora za najlepszy projekt kuratorski na XII Biennale Grafiki Krajów Nadbałtyckich – Kaliningrad, Rosja (2015) oraz Nagrodę Fundacji Rolanda Gräfe na rzecz sztuki i kultury (2016).

Od roku 2009 brała udział w ponad 50 wystawach zbiorowych i ponad 20 konkursach graficznych i projektowych w Polsce i za granicą, m.in.: Książka otwarta, Wrocław (2008), Coexistence – Współistnienie, Warszawa (2008), Łódź Design Festival, Łódź (2008), In’n’out/Intencje, Wrocław (2009), XXI Biennale Plakatu Polskiego, Katowice (2009), VII Biennale Grafiki Studenckiej, Poznań (2011), III Międzynarodowe Biennale Grafiki Guanlan, Shenzhen, Chiny (2011), XVI Międzynarodowe Triennale Grafiki, Frechen, Niemcy (2011), Imprint, Warszawa (2011), Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Kraków (2012), VIII Triennale Grafiki Polskiej, Katowice (2012, 2015), VII Międzynarodowe Triennale Kolor w Grafice, Toruń (2012), Space between us, Wiesbaden, Niemcy (2012), Password: Printmaking / Hasło: Grafika (2013–2014), Młoda Grafika, Warszawa/Wrocław (2015). Od 2009 roku uczestniczy w wystawach „Wrocławskiej Szkoły Grafiki” i „Polskiej Współczesnej Grafiki Warsztatowej”.

Zaprezentowała 11 wystaw indywidualnych, m.in. „Rzeczywistość znaleziona w słowach”, „Final Wars”, „There is no end”, „Odkroiłam sobie głowę”.

Marta Kubiak

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag