ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Nie przegap!

W kalendarzu nie ma żadnych wydarzeń z przyszłą datą.

Pod światło. Wystawa-slajdowisko.

miesiąc temu

Wystawa przywołuje atmosferę towarzyszącą rodzinnemu oglądaniu slajdów. Prywatne przezrocza przeniesione z domu do galerii zmieniają znaczenia: pamiątki prezentujemy jako dzieła same w sobie. Ułożone w sekwencje zdjęcia odpowiadają tematom, na które natknęliśmy się w domowych archiwach. Intrygują ich kolory, ciekawią wystudiowane kadry, także autorstwa fotoamatorów. Pierwszy pokaz 20 grudnia o godzinie 18.00.

Ekspozycja, mająca charakter 30-minutowego pokazu realizowanego przy pomocy rzutników, z jednej strony przywołuje rzeczywistość lat 70. i 80., której obrazy zostały zapisane na kolorowych diapozytywach. Z drugiej – odbija świat wokół; zachęca do refleksji nad tym, co się zmieniło. Odnosi do czasów, które ożywają, gdy patrzymy na slajdy pod światło – na prześwitującą rzeczywistość doby PRL nakłada się ta dzisiejsza. Co zapamiętaliśmy? Jak zmieniły się życiowe realia? Jak przekształciło się samo medium fotografii? Czy nadal oglądamy zdjęcia w gronie rodziny?

Wystawa prezentuje blisko 250 oryginalnych przezroczy, wypożyczonych od mieszkańców Katowic oraz osób związanych z miastem zawodowo.

Oglądać można ją do 15 stycznia, od poniedziałku do piątku, po uprzednim umówieniu się: fundacja@kulturaobrazu.org Galeria Fundacji Kultura Obrazu, ul. ks. A. Kordeckiego 2, Katowice
wstęp wolny

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag