ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Nie przegap!

W kalendarzu nie ma żadnych wydarzeń z przyszłą datą.

Rusza druga edycja Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego

2 miesiące temu

Pierwszy Międzynarodowy Przegląd Rysunku o charakterze konkursu pokazał w swej różnorodności wielki potencjał drzemiący w dyscyplinie; możliwości przełamywania oczywistego terytorium i odkrywania nowych terenów.

Zakres tematyczny prac i bogactwo stylistyk przełamywały tradycje akademickie, poszukując rysunku wyzwolonego z obciążeń, idącego własnym tropem. Taki obraz rysunku zdecydowanie broni jego kluczowej funkcji, jaką jest podstawa doświadczania twórczego, zwłaszcza w programach uczelni artystycznych. Jest gwarantem swobodnego, autentycznego rozwoju młodych artystów w poszukiwaniu własnego języka, w konstruowaniu własnej tożsamości artystycznej, wolnej od uzależnień i głosów z zewnątrz. Kontynuacja Międzynarodowego Triennale Rysunku Studentów stała się bezwzględną koniecznością.

UWAGA, ważna zmiana w regulaminie
W związku z licznymi prośbami o zwiększenie maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru prac zgłaszanych do konkursu 2 MTRS, uprzejmie informujemy, że zmianie ulega punkt regulaminu, dotyczący formatu prac. Można zgłaszać prace na papierze nie przekraczające formatu 200x150cm. Zmianie ulega również zapis dotyczący podłoża, na którym mogą znajdują się prace. Teraz można nadsyłać prace na sztywnym podłożu i nie zrolowane wraz z oświadczeniem, że zostaną odebrane przez autorów najpóźniej miesiąc od zakończenia wystawy. Prace nie odebrane we wskazanym terminie przejdą na własność organizatora.

Due to numerous requests for an increase of the maximum allowable size of the works submitted to the 2 MTRS contest, we kindly inform you that we have changed the rules concerning size of the format. You can submit works on paper not exceeding 200 x 150 cm format. You may also submit works on a rigid substrate and rolled together with a declaration that they will be picked up by the authors personally at last one month after the exhibition's ending. If they wont be picked up, they will become the Academy of Fine Arts' property.

mtrs zalozenia ideowe REGULAMIN i ZGLOSZENIE PL 2 mtrs rules and entry form ENG

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag