Rusza druga edycja Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego
Aktualności 05.12.2016

Rusza druga edycja Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego

Pierwszy Międzynarodowy Przegląd Rysunku o charakterze konkursu pokazał w swej różnorodności wielki potencjał drzemiący w dyscyplinie; możliwości przełamywania oczywistego terytorium i odkrywania nowych terenów.

Zakres tematyczny prac i bogactwo stylistyk przełamywały tradycje akademickie, poszukując rysunku wyzwolonego z obciążeń, idącego własnym tropem. Taki obraz rysunku zdecydowanie broni jego kluczowej funkcji, jaką jest podstawa doświadczania twórczego, zwłaszcza w programach uczelni artystycznych. Jest gwarantem swobodnego, autentycznego rozwoju młodych artystów w poszukiwaniu własnego języka, w konstruowaniu własnej tożsamości artystycznej, wolnej od uzależnień i głosów z zewnątrz. Kontynuacja Międzynarodowego Triennale Rysunku Studentów stała się bezwzględną koniecznością.

UWAGA, ważna zmiana w regulaminie
W związku z licznymi prośbami o zwiększenie maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru prac zgłaszanych do konkursu 2 MTRS, uprzejmie informujemy, że zmianie ulega punkt regulaminu, dotyczący formatu prac. Można zgłaszać prace na papierze nie przekraczające formatu 200x150cm. Zmianie ulega również zapis dotyczący podłoża, na którym mogą znajdują się prace. Teraz można nadsyłać prace na sztywnym podłożu i nie zrolowane wraz z oświadczeniem, że zostaną odebrane przez autorów najpóźniej miesiąc od zakończenia wystawy. Prace nie odebrane we wskazanym terminie przejdą na własność organizatora.

Due to numerous requests for an increase of the maximum allowable size of the works submitted to the 2 MTRS contest, we kindly inform you that we have changed the rules concerning size of the format. You can submit works on paper not exceeding 200 x 150 cm format. You may also submit works on a rigid substrate and rolled together with a declaration that they will be picked up by the authors personally at last one month after the exhibition's ending. If they wont be picked up, they will become the Academy of Fine Arts' property.