Kino w nosorożcu – repertuar w tajemnicy
Aktualności 08.02.2016

Kino w nosorożcu – repertuar w tajemnicy

Dziękujemy za zainteresowanie, nie mamy już wolnych miejsc na dzisiejszy seans.

W nowym budynku ASP w Katowicach przy ulicy Raciborskiej 50 (nazywanym nosorożcem) każdy będzie mógł oglądać filmy, a jedna osoba będzie mogła nawet nadać nazwę sali kinowej. Pokazy ruszają w lutym. Rezerwujmy bezpłatne wejściówki (nie dotyczy seansu we wtorek 9 lutego - brak wolnych miejsc).

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszymi projekcjami. Zachęcamy do rezerwowania bezpłatnych wejściówek. Wystarczy napisać: kino@asp.katowice.pl

Do 29 lutego włącznie każdy ma szansę nazwać nowe miejsce według własnego uznania. Na propozycje nazwy czeka magdalena.palupska@asp.katowice.pl Autor najciekawszej będzie mógł zadecydować jaki film zobaczymy w marcu.

Uczelnia planuje prezentacje filmów o szczególnie ciekawej warstwie wizualnej oraz specjalne pokazy filmów, które zbyt krótko gościły na ekranach. Nie zabraknie także pokazów dla dzieci.

Co ciekawe, planu projekcji nie poznamy poprzez strony internetowe czy plakaty rozmieszczone na ulicach miasta. Uczelnia stawia na bezpośredni kontakt widzów i organizatorów, dlatego tytuły pokazywanych filmów poznamy w ostatnim momencie – wchodząc do budynku przy Raciborskiej 50. – Chcemy żeby publiczność przychodziła do nas nie tylko „na film”, ale także „z powodu filmu”. Tuż pod salą kinową znajduje się restauracja, zatem filmy prezentowane u nas to również okazja do spotkań i  bezpośrednich rozmów o kinie i o sztuce w ogóle – mówi Antoni Cygan, rektor ASP.

Na początek uczelnia planuje cztery pokazy w miesiącu. Dwa dla dorosłych i dwa dla dzieci. Wstęp zawsze wolny.