ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Nie przegap!

W kalendarzu nie ma żadnych wydarzeń z przyszłą datą.

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci 2014

2 lata temu

Rusza 4. edycja wydarzenia Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci. Już 9 maja 2014 roku ilustratorzy, wydawcy, projektanci, bibliotekarze, studenci i wszyscy sympatycy pięknych książek dla dzieci spotkają się w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki i Biblioteka Śląska.

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci jest projektem kulturalnym łączącym w sobie kilka wydarzeń: konkurs na najlepszy projekt książki dla najmłodszych odbiorców, konferencję naukową poświęconą zagadnieniu projektowania książek dla dzieci oraz szereg wystaw. Wyjątkowym wydarzeniem tej edycji Książki dobrze zaprojektowanej... będzie wystawa znakomitego Mistrza Polskiej Ilustracji – Józefa Wilkonia (15.04.–09.05.2014, Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki, wernisaż 15.04.2014 o godzinie 18:00).

Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów (2012–2013) do udziału w konkursie! Założeniem konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” jest przegląd ilustracji i książek przeznaczonych dla dzieci, realizowanych w ramach programów nauczania wyższych uczelni artystycznych. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych czytelników oraz na stosowanie zasad projektowych, które powinny towarzyszyć tworzeniu książek dla dzieci. Celem konkursu jest również promocja młodych twórców na rynku wydawniczym. W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy konkursu mogą zgłaszać projekty aplikacji książkowych dla dzieci! Prace będzie oceniać grono specjalistów zawodowo związanych z rynkiem książki dla dzieci.

KALENDARIUM:

15.04.–09.05.2014 RYBY, PTAKI, SSAKI I INNE WILKOŁAKI WYSTAWA TWÓRCZOŚCI JÓZEFA WILKONIA. WERNISAŻ 15.04.2013 o godz. 18:00, GALERIA ASP W KATOWICACH RONDO SZTUKI (poziom 0)

18.04.2014 TERMIN ZGŁASZANIA PRAC KONKURSOWYCH w konkursie Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci

09.05.2014 PROGRAM WYDARZEŃ

10:00–14:00 Konferencja: Książka dla dzieci – jak to się robi?, Biblioteka Śląska w Katowicach

18:00 Wernisaż wystawy pokonkursowej Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, uroczyste wręczenie nagród, Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki (poziom +1)

19:00 Finisaż wystawy twórczości Józefa Wilkonia Ryby, ptaki, ssaki i inne wilkołaki Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki (poziom 0)

regulamin formularz zgłoszeniowy

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag