ASP Katowice - 10 lat

galeria naglowki DJDC glowna

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

4 - 5 marca 2015. Katowice ul. Racoborska 37, Koszarowa 19 i Dąbrówki 9.

PROGRAM - Dni Otwarte ASP w Katowicach 2015 - Czytaj całość
    4- 5 marca 2015. Dni Otwarte w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przeznaczone są dla kandydatów na studia i dla osób oraz instytucji zainteresowanych działalnością Uczelni. Dni Otwarte odbędą się w budynkach ASP w Katowicach przy ulicy Koszarowej 19, Raciborskiej 37 i Dąbrówki 9.
Dni Otwarte w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - Czytaj całość

Katalog biblioteki ASP w Katowicach dostępny wreszcie w sieci Internet! Libra jest dostępna pod adresem LIBRA

Biblioteka ASP w Internecie - Czytaj całość
    28 lutego – 18 kwietnia 2015. Otwarcie w Galerii Kronika w Bytomiu: 28 lutego (sobota) godz. 19:00
BARTOSZ ZASKÓRSKI „ZMYŚLENIE” - Czytaj całość
    26 lutego o godzinie 9.30 odbyła się konferencja prasowa w nowym budynku ASP przy ul. Raciborskiej 50. Tematem konferencji były zbliżające się DNI OTWARTE ASP (4 - 5 marca). Dziennikarze po raz pierwszy mogli zwiedzić wnętrza nowego budynku Uczelni.
Konferencja prasowa w nowym budynku ASP - Czytaj całość

Tomasz Koclęga oraz Piotr Muschalik i Piotr Proba, jako zespół Snow Art Poland, brali udział w 42 Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu w Sapporo, w Japonii Rzeźba projektu Koclęgi pt."Touch-and-go", wykonana wspólnie przez Snow Art Poland, zdobyła czwartą nagrodę.

Tomasz Koclęga oraz Piotr Muschalik i Piotr Proba w Sapporo - Czytaj całość

Agnieszka Świętek i Anna Krztoń w finale konkursu "Komiks wierszem"

Agnieszka Świętek, studentka Projektowania Graficznego, i Anna Krztoń, absolwentka Grafiki Warsztatowej, już drugi rok z rzędu znalazły się w finale konkursu "Komiks wierszem", organizowanego przez Port Literacki Wrocław.

Agnieszka Świętek i Anna Krztoń w finale konkursu "Komiks wierszem" - Czytaj całość

Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego otrzymał Oscara, nagrodę przyznawaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej za Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Twórcami scenografii do "Idy" są pedagodzy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach: Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska

Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska twórcy scenografii do oscarowej "Idy" - Czytaj całość

Wystawa Dizajn jest dla ciebie | wzornictwo ASP Katowice została zaprezentowana na 7. edycji Arena DESIGN w Poznaniu w dniach 17-20 lutego 2015.

Arena Design to prestiżowe wydarzenie na mapie polskich festiwali dizajnu, miejsce spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie dizajnu.

Wystawa Dizajn jest dla Ciebie na targach Arena Design w Poznaniu - Czytaj całość

27.02 - 22.03. 2015. Wernisaż 27.02 (piątek) o godz. 18. Galeria Pusta / Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice.

SPACERY SUBIEKTYWNE - Czytaj całość

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Formularz uwag