ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

Judyta Bernaś, wykładowca ASP w Katowicach zwyciężyła, a Kami Kocurek, niedawny absolwent tej uczelni, zajął trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez ZPAP w Rzeszowie. Nominowana do nagrody była także Barbara Kasperczyk-Gorlak.

Konkurs Małe Formy Plastyczne - wygrywa wykładowca ASP w Katowicach, III miejsce dla absolwenta - Czytaj całość

Lena Achtelik (Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach) i Magdalena Dreścik (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie) otrzymały ex aequo Grand Prix oraz nagrodę pieniężną o łącznej wysokości 10000 zł (po 5000 złotych) w konkursie Fundacji im. Franciszki Eibisch.

Konkurs o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2016 - wygrywa studentka ASP w Katowicach - Czytaj całość

Wystawa absolwentów i studentów Wydziału Projektowego ASP Katowice na wyjątkowych targach polskiej niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR.

Design jest dla Ciebie - Czytaj całość

Barbara Wójcik, studentka III roku malarstwa na ASP w Katowicach wygrała XXVI Krajowy Salon Fotografii Artystycznej w Żarach. W konkursie udział wzięło 134 autorów i 1082 fotografie. Zwycięskie prace są częścią cyklu "Congregatio Filiarum Mariae Auxiliatricis", realizowanego w Pracowni Fotografii dr hab. Piotra Muschalika.

XXVI Krajowy Salon Fotografii Artystycznej - wygrywa studentka ASP w Katowicach - Czytaj całość

Przed świątecznym wypoczynkiem studentów Wydziału Projektowego czeka warsztatowy maraton projektowy. Pamiętajcie design to nie tylko dekor, więc zostawcie na razie karpia i choinkę w spokoju!

Przedświąteczny tydzień warsztatów i wykładów | 12—16 grudnia - Czytaj całość

Własna gra planszowa, magnetyczne pierniki, nietypowe bombki, ozdoby z szyszek, magiczna sadzonka, szopka świąteczna, filcowe cudaki, ceramiczne smoki, a do tego bajki w kinie i pamiątkowe fotografie. Darmowe warsztaty na ASP w Katowicach pięknie zaprezentują kreatywność naszych dzieci, nieco tylko wspomaganych przez studentów i wykładowców uczelni.

Mikołaj w Akademii - prezentują się warsztaty - Czytaj całość

Światowej sławy projektant krojów pism, autor znanych i cenionych fontów takich jak Scala, Seria, Nexus, Questa poprowadzi wykład otwarty zatytułowany Time & Distance The more time you take to achieve, the more timeless the result will be

Martin Majoor - wykład otwarty - Czytaj całość

Co tu będzie najciekawsze? Na pierwszym planie malarstwo i książka, ale industrialne wnętrza Galerii Elektrownia wcale nie chcą być tylko tłem.

Pracownia Jacka Rykały w Czeladzi - Czytaj całość

Pierwszy Międzynarodowy Przegląd Rysunku o charakterze konkursu pokazał w swej różnorodności wielki potencjał drzemiący w dyscyplinie; możliwości przełamywania oczywistego terytorium i odkrywania nowych terenów.

Rusza druga edycja Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego - Czytaj całość

Paginacja

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag