ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

Barbara Wójcik, studentka III roku malarstwa na ASP w Katowicach wygrała XXVI Krajowy Salon Fotografii Artystycznej w Żarach. W konkursie udział wzięło 134 autorów i 1082 fotografie. Zwycięskie prace są częścią cyklu "Congregatio Filiarum Mariae Auxiliatricis", realizowanego w Pracowni Fotografii dr hab. Piotra Muschalika.

XXVI Krajowy Salon Fotografii Artystycznej - wygrywa studentka ASP w Katowicach - Czytaj całość

Przed świątecznym wypoczynkiem studentów Wydziału Projektowego czeka warsztatowy maraton projektowy. Pamiętajcie design to nie tylko dekor, więc zostawcie na razie karpia i choinkę w spokoju!

Przedświąteczny tydzień warsztatów i wykładów | 12—16 grudnia - Czytaj całość

Pierwszy Międzynarodowy Przegląd Rysunku o charakterze konkursu pokazał w swej różnorodności wielki potencjał drzemiący w dyscyplinie; możliwości przełamywania oczywistego terytorium i odkrywania nowych terenów.

Rusza druga edycja Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego - Czytaj całość

/12 grudnia, godz: 13:00, Raciborska 50, Kino/
Martin Majoor – światowej sławy projektant krojów pism

Martin Majoor to holenderski typograf, który zaczynał swoją karierę w latach 80.. Autor lubianych i nagradzanych krojów pism takich jak FF Scala, FF Seria, FF Nexus, z czego rodzina krojów FF Scala stała się bestsellerem i weszła do kanonu krojów pism.

Time & Distance The more time you take to achieve something, the more timeless the result will be – wykład otwarty - Czytaj całość

Rasmus Holscher | HöLSCHER Design
14.12.2016 (środa) | godz. 13.00
Sala kinowa, ASP w Katowicach, ul. Raciborska 50

Rasmus Holscher (ur. 1968) prowadzi duńskie biuro projektowe HöLSCHER Design, uznawane za jedno z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych biur w Skandynawii.

Projektowanie kontekstualne, projektowanie systemów – wykład - Czytaj całość

Od 30 listopada do 7 grudnia możemy obserwować jak o dyplom ASP w Katowicach starają się studenci Wydziału Artystycznego.

Tak się zostaje artystą - Czytaj całość

Książki dla dzieci, animacje i błoto - takie zagadnienia pojawią się w czasie publicznych obron prac dyplomowych. Zapraszamy w poniedziałek 28 listopada.

Publiczne obrony dyplomów - Czytaj całość

Wystawa prezentuje osiągnięcia młodych absolwentów Akademii sztuk Pięknych w Katowicach. podejmują oni różne tematy: od związków rodzinnych, poprzez tożsamość kulturową do czystej abstrakcji. stosują bardzo różnorodne środki wyrazu, wśród, których malarstwo wchodzi w dialog z instalacją artystyczną i nowocześnie wykorzystywaną przestrzenią.

Nic nas nie łączy (?) Michał Cygan, Agnieszka Karnas, Nadia Świerczyna - Czytaj całość

Wystawa podsumowująca dotychczasową pracę twórczą Marka Kusia, artysty, który od trzydziestu lat konsekwentnie realizuje swoją wizję sztuki, nie zważając na zmieniające się mody. Charakterystycznym elementem jego działalności artystycznej jest powtarzająca się forma przypominająca się ludzką postać, która czołga się, wspina bądź płynie. Materializuje się ona zarówno w rzeźbie, jak i malarstwie Kusia. Wernisaż w piatek 25 listopada o 18.00

Lemures - Marek Kuś w Rondzie Sztuki - Czytaj całość

Nazywam się Aleksander Meryk. W tym roku rozpocząłem studia na nowym, niesamowitym i jedynym w swoim rodzaju kierunku: arteterapia. Stypendium chciałbym przeznaczyć na zakup instrumentów muzycznych- pianina cyfrowego oraz gitary, które będą mi pomocne, a w zasadzie niezbędne do pracy terapeutycznej zarówno z dziećmi jak i osobami dorosłymi.

Stypendium z wyboru - nasz student walczy o 5.000 zł - Czytaj całość

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag