ASP Katowice - 10 lat

galeria naglowki DJDC glowna

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

23.04, godz. 18.00 Dagma Art, Katowice. Otwarcie wystawy finałowej konkursu Wydziału Artystycznego ASP w Katowicach. Podczas wernisażu ogłoszeni zostaną laureaci konkursu.

Obraz Roku - Czytaj całość

3 kwietnia – 8 maja 2015, Galeria "Akwarela" Pałac Młodzieży w Katowicach. Finisaż wystawy: 7 maja godz. 16:30.

Wystawa Pracowni Ilustracji w Pałacu Młodzieży w Katowicach - Czytaj całość

W dniu 15 kwietnia, w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich została otwarta kolejna wystawa studentów, absolwentów i doktorantów Pracowni Działań Multigraficznych Katedry Intermediów i Scenografii Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

"Po co jest sztuka?" - wernisaż wystawy Pracowni Działań Multigraficznych w Siemianowicach Śląskich - Czytaj całość

Od 23 kwietnia 2015 r. w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej odbędzie sięwystawa prac z jubileuszowej wystawy „Per Ars ad Astra” Instytucji Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris w ramach projektu naukowo- badawczego Biblioteki Śląskiej pn. „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury”.

Andrzej Tobis i Sławomir Elsner - Czytaj całość

W Katowicach już po raz piąty odbywa się sSAFka, czyli Student Art Festival, organizowany przez studentów Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych. 22 kwietnia w  Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach odbył się Koncert Akademickich Zespołów Kameralnych

sSAFka - Student Art Festival - Czytaj całość

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej ogłosiły konkurs na projekt nowej strony internetowej uczelni. Spośród nadesłanych portfolio, jury, do kolejnego etapu konkursu zaprosiło trzech finalistów.

Finaliści konkursu na projekt strony internetowej ASP w Katowicach - Czytaj całość

W dniach od 14 do 19 kwietnia 2015 w Mediolanie odbyła się wystawa polskiego wzornictwa zorganizowana przez Śląski Klaster Dizajnu. Mediolański tydzień dizajnu to jedna z najważniejszych tego typu imprez na świecie, podczas której swoje produkty prezentują marki oraz czołowi projektanci wzornictwa przemysłowego z całej Europy.

Studenci Katedry Projektowania Form Przemysłowych ASP Katowice na Milan Design Week - Czytaj całość

16.04 - 05.05. 2014. Galeria Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie serdecznie zaprasza na wystawę grafiki i rysunku Adama Pociechy "W ciszy Pracowni".

Adan Pociecha. "W ciszy pracowni" - Czytaj całość

Tradycją na kierunku malarstwa są coroczne przeglądy na III roku studiów. W trakcie przeglądów studenci kierunku malarstwa prezentują swoje dokonania z całego okresu kształcenia na Uczelni.

MALARSTWO - przeglądy - Czytaj całość

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Formularz uwag