ASP Katowice - 10 lat

DJDC 2015 02

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

11 marca 2015 w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach zakończono prezentację wystawy „Kolekcje. ASP. Wrocław”. Jednym z zaproszonych artystów był prof. Andrzej Dobrzaniecki. W momencie przekazywania prac uczestnikom projektu stwierdzono brak jego obrazów.
Zaginęły prace prof. Andrzeja Dobrzanieckiego - Czytaj całość

Blisko 150 druków autorstwa Romana Kalarusa z bogatej kolekcji Muzeum Historii Katowic zostanie zaprezentowanych w piątek 12 lutego.

Roman Kalarus w Muzeum Historii Katowic - Czytaj całość

Wystawa prezentuje prace dyplomowe – magisterskie i licencjackie – absolwentów uczelni projektowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W tej edycji Graduation Projects zgłoszono 323 prace. Nagrodzono 40 osób, sześcioro z nich ukończyło Wydział Projektowy ASP w Katowicach.

Graduation Projects 2015 - Czytaj całość

Od pewnego czasu Jakub Zdejszy interesuje się mechanizmami funkcjonowania naszej pamięci. Swoje artystyczne poszukiwania rozpoczął od przeglądania rodzinnego albumu oraz opowiadań jednej z najbliższych mu osób. Późniejsze studia nad literaturą tematu skłoniły go do spojrzenia na badany przez siebie problem w szerszym kontekście.

Rekonstrukcja czasu - Jakub Zdejszy w Absurdalnej - Czytaj całość

Pokaz twórczości ponad 60 artystów z kręgów akademickich skupionych wokół Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Północ-Południe / Gdańsk - Katowice - Czytaj całość

Program Akademii Weekendowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jest skierowany do osób, które zawsze chciały rozwijać swoje zdolności artystyczne ale z różnych przyczyn nie mogły lub nie chciały tego robić w ramach regularnych studiów.

Akademia Weekendowa – czekamy na zgłoszenia - Czytaj całość

Dziękujemy za zainteresowanie, nie mamy już wolnych miejsc na dzisiejszy seans.

Kino w nosorożcu – repertuar w tajemnicy - Czytaj całość

Ubiegłoroczny absolwent ASP w Katowicach, zdobywca nagrody głównej wystawy Najlepsze dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2015 w Gdańsku, laureat Grand Prix katowickiego Triennale Grafiki Polskiej (2015) oraz wielu innych prestiżowych nagród teraz prezentuje swoje prace w Katowicach.

Topografia wojny - Kamil Kocurek w Galerii Ateneum - Czytaj całość

Do 15 lutego mogą zgłaszać się młodzi projektanci do 8. edycji Fashion Designer Awards. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest TRIBUTE TO COLORS.

Fashion Designer Awards - Czytaj całość

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa oraz imprezy towarzyszące: Regionalne Property Forum Katowice i Housemarket Forum Silesia 2016.

4 DESIGN DAYS - Czytaj całość

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag