ASP Katowice - 10 lat

Najlepsze Dyplomy Projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2016

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

Meble zachęcające do spotkań, detektor tętna płodu, całoroczny strój ochronny dla sadownika - czy wszystko co nas otacza można wcześniej zaprojektować?

Wzornictwo - publiczna obrona dyplomów - Czytaj całość

Spektakl multimedialny CallTrane powstał z inspiracji spuścizną artystyczną Johna Coltrane’a, jego muzyką i ideami, którym był wierny. Postać tego artysty jest symbolem duchowości w sztuce.

CallTrane koncert multimedialny - Czytaj całość

We wtorek 26 kwietnia początek końca wystaw Małgorzaty Futkowskiej i Jakuba Zdejszy w Galerii Bibu. Finisaż o godzinie 18.00.

Jakub Zdejszy i Małgorzata Futkowska - finisaż w Bibu - Czytaj całość

Doroczny przegląd najlepszych dyplomowych prac magisterskich, a co za tym idzie, najlepszych osiągnięć wydziałów projektowych w dziedzinie dizajnu i projektowania graficznego. Biorą w nim udział po cztery najlepsze dyplomy powstałe w ośmiu uczelniach plastycznych podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Design 32. Najlepsze Dyplomy Projektowe Publicznych Uczelni Artystycznych w Polsce 2015 - znamy werdykt jury, teraz głosuje publiczność. - Czytaj całość

Marta Więckowska dziekanem Wydziału Projektowego, Lesław Tetla ponownie dziekanem Wydziału Artystycznego.

Dziekani juz wybrani - Czytaj całość

Kuratorski projekt zrealizowany we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, projektem "Pozdrowienia z KATO!" oraz Festiwalem Nauki i Sztuki.

Wkład własny - Czytaj całość

Najpierw performance, a potem warsztaty. 26 i 27 kwietnia Jaap Blonk odwiedza ASP w Katowicach.

Jaap Blonk - performance i warsztaty - Czytaj całość

Wykłady praktyczne z zakresu letterpress, zarządzania kolorem, problemów z przygotowaniem do druku. Sala kinowa przy Raciborskiej 50.

Drukować mądrze - Czytaj całość

Katarzyna Dziuba, Dorota Nowak oraz Olga Pałka-Ślaska nagrodzone w drugiej edycji międzynarodowego konkursu organizowanego przez jednego z największych współczesnych artystów japońskich - prof. Toshihiro Hamano.

Utazu Art Award 2016 - trzy nagrody dla wykładowców Katedry Grafiki ASP w Katowicach - Czytaj całość

Zasadniczym celem badawczym spotkania jest prezentacja różnorodności ujęć narracyjnych traktujących o miastach w perspektywie wielu różnych dyscyplin naukowych.

Miasta w kontekście wielkich i małych narracji - konferencja naukowa - Czytaj całość

Paginacja

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

Formularz uwag