ASP Katowice - 10 lat

galeria naglowki NDP 2013

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

9 października do 10 listopada 2014, Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki. Wystawa inaugurująca rok akademicki 2014/2015 na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Michał Kliś "ZNAK / ŚLAD" - Czytaj całość

Magda Zawieja i Magda Kamińska - dyplomantki w Pracowni Komunikacji Społecznej są autorkami pomysłu jak przybliżyć młodym ludziom idee haftu krzyżykowego. Panele ustawione w przestrzeni publicznej służą obecnie rodzinom do wspólnej zabawy z haftem krzyżykowym. Projekt został po raz pierwszy pokazany na „Zapaleńcach 2014” imprezie zorganizowanej przez Urząd miasta Czechowice-Dziedzice w czerwcu 2014 roku.

„Dizajn ze sznurka” - - Czytaj całość

Z wielkim żalem informujemy o śmierci profesora Jana Berdyszaka, wybitnego artysty i pedagoga, byłego Prorektora ds. Nauczania i Senatora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Zmarł profesor Jan Berdyszak - Czytaj całość

W dniach 11-12 września na Auli ASP w Katowicach odbyły się prezentacje doktorantów po I roku studiów. W trakcie przeglądu doktoranci prezentowali swoje dokonania – prace artystyczne/projektowe zrealizowane na I roku Środowiskowych Studiów Doktoranckich w ASP w Katowicach w zakresie malarstwa, grafiki i projektowania graficznego.

Relacja z prezentacji prac doktorantów ASP Katowice - Czytaj całość

Serdecznie zapraszamy na publiczną obronę pracy doktorskiej mgr Janusza Ploty, która odbędzie się w dniu 24 września 2014 r. o godz. 10.00 na posiedzeniu Rady Wydziału Artystycznego w budynku ASP przy ul. Dąbrówki 9 

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Janusza Ploty - Czytaj całość

Ministerstwo Gospodarki ogłasza konkurs na projekt statuetki „Nagrody Ministra Gospodarki”, wykorzystujący logo Marki Polskiej Gospodarki.

Nagrody Ministra Gospodarki za szczególne osiągnięcia w działalności eksportowej w formie statuetki przyznawane są polskim firmom, laureatom wybranych konkursów o charakterze gospodarczym (w ciągu roku przyznaje się kilka/kilkanaście nagród).

Konkurs na projekt statuetki „Nagrody Ministra Gospodarki" - Czytaj całość
 1. Nagroda Rektorów: 20 tys. zł
  KONRAD STĘPIŃSKI
  ASP ŁÓDŹ, Wydział: Wzornictwa i Architektury Wnętrz (promotor: Prof. ASP Mariusz Włodarczyk)
  Projekt podpórki rehabilitacyjnej, wspomagającej pionizację dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
Znamy Laureatów Konkursu Na Najlepszy Dyplom Projektowy: Design 32! - Czytaj całość

Z przykrością zawiadamiamy, że dnia 3.08.2014 zmarła pani Wanda Trzcionka, wieloletnia modelka w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek, o godzinie 14.30, na cmentarzu komunalnym w Sosnowcu przy ulicy Wojska Polskiego 124.

Zmarła pani Wanda Trzcionka, wieloletnia modelka w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - Czytaj całość

Wernisaż wystawy: 06.08.2014, godz. 12.00
Westybul Urzędu Wojewódzkiego, ul. Jagiellońska 25, Katowice
Wystawa potrwa do 30.09.2014

W erze globalizacji tradycyjne wartości takie jak patriotyzm nie są w modzie. Czy w codziennej pogoni za dobrami materialnymi mamy czas aby pamiętać o wydarzeniach sprzed niemal wieku?

95 rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego - wystawa prac studentów z pracowni plakatu katowickiej ASP - Czytaj całość

Już po raz piaty organizowany jest projekt DESIGN 28 – czyli unikatowy w Polsce konkurs na Najlepszy Dyplomy Projektowy. W tym roku następuje zmiana nazwy projektu na DESIGN 32, gdyż już nie siedem, a osiem publicznych uczelni artystycznych pokazuje osiągnięcia swoich najlepszych dyplomantów. Od 2014 roku do grona dołącza bowiem Akademia Sztuki w Szczecinie.

Design 28/32 - Czytaj całość

Paginacja

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 97 >>

Bannery

 • Ksiazka Dobrze Zaprojektowana Konkurs

 • nowa asp

 • asp studia doktoranckie

 • asp studia doktoranckie

 • Facebook ASP Katowice

 • Kurs przygotowawczy

 • akademia weekendowa

 • Międzynarodowe Triennale Rysunku

 • asp malarstwo FB

 • 05 asp wzornictwo

 • Facebook grafika warsztatowa

 • Badania naukowe w projektowaniu graficznym Projektowanie graficzne w badaniach naukowych konferencja

 • Agrafa

 • Design Silesia

 • Regionalna Strategia Innowacji

 • Innowacyjny Design Logomotywą Śląskiej Gospodarki

 • Logo BPSC

 • Katowice Airport

 • Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012



 • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach



Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Formularz uwag

 Uwagi