ASP Katowice - 10 lat

galeria naglowki DJDC glowna

Wybór języka

Nie przegap!

W kalendarzu nie ma żadnych wydarzeń z przyszłą datą.

Wydarzenia (zajawki artykułów)

Jury XI MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE STUDENCKIEJ GRAFIKI PROJEKTOWEJ AGRAFA 2015 w składzie: Filip Blažek, Małgorzata Frąckiewicz, Verena Gerlach, Michał Kopaniszyn, Robert Oleś przyznało nagrody.

Agrafa - Laureaci - Czytaj całość

TGP - Rozpoczął się nabór prac na 9. Triennale Grafiki Polskiej.

Ta najbardziej prestiżowa i najważniejsza ogólnopolska impreza graficzna o charakterze konkursowym stanowi cykliczny przegląd polskiej grafiki współczesnej.

9. Triennale Grafiki Polskiej - Czytaj całość

ASP w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w 4. międzynarodowej konferencji projektowej: Potrzeba designu / The need for design. Designing for needs, będącej echem idei Victora Papanka, eksplorującej niewymierne aspekty projektowania poprzez przywołanie przykładów designu społecznego.

Potrzeba designu / The need for design. Designing for needs | 4. międzynarodowa konferencja projektowa - Czytaj całość

24.03.2015.godz. 11:00, sala 007. Pracownia Grafiki Cyfrowej i Pracownia Intermediów i Technik Cyfrowych zaprasza na wykład: "Rys historyczny pogranicza sztuk wizualnych i muzyki w aspekcie rozwoju sztuki medialnej. Korelacja dźwięku i obrazu w utworze audiowizualnym."

Rys historyczny pogranicza sztuk wizualnych i muzyki... - Czytaj całość

Konkursu na projekt koncepcji artystycznej „Budowa Trasy Pamięci”
Informujemy – zmiana terminów i miejsca składania projektów konkursowych:

1. Termin składania zgłoszeń i prac konkursowych:
    do 29 października 2015 r. do godz. 18:00.
Konkurs na projekt koncepcji artystycznej „Budowy Trasy Pamięci” - zmiana terminów i miejsca składania projektów konkursowych - Czytaj całość
    13 marca w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych odbyła się uroczystość podpisania porozumień RIT.
Podpisano porozumienia RIT w nowym budynku ASP w Katowicach - Czytaj całość

Rada Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie nadała dr Andrzejowi Sobasiowi stopień doktora habilitowanego sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki projektowe.

Nadanie stopnia doktora habilitowanego Andrzejowi Sobasiowi - Czytaj całość

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii- organizator 14.edycji konkursu dla studentów wydziałów artystycznych uczelni wyższych zaprasza na spotkanie pt "Artysta jako zawód, nie tylko powołanie" z Michałem Suchorą - kuratorem, współwłaścicielem Galerii BWA Warszawa, członkiem jury konkursu APH. 19 marca (czwartek), godz. 12.00 w sala nr 22 katowickiej ASP, ul. Dąbrówki 9

"Artysta jako zawód, nie tylko powołanie" - wykład - Czytaj całość

Wernisaż wystawy Północ - Południe w Galerii Szyb Wilson. Fot. Ewa Waszut

Północ - Południe - Czytaj całość

W dniu 5 marca, w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej została otwarta przekrojowa wystawa studentów, absolwentów i doktorantów Pracowni Działań Multigraficznych Katedry Intermediów i Scenografii Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, którą patronatem honorowym objął JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prof. dr hab. Antoni Cygan - dokonując jej uroczystego otwarcia.

Otwarcie wystawy "Myśleć jak Leonardo..." - Czytaj całość

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Formularz uwag