ASP Katowice - 10 lat

galeria naglowki DJDC glowna

Wybór języka

Wydarzenia (zajawki artykułów)

11 - 12 luty 2015. Godzina 10.00 w budynku ASP przy ulicy Koszarowej 19. Przyrządy ekspozycyjne i status obserwatora. Dave Beech i Martin Newth, artyści, kuratorzy i wykładowcy Chelsea College of Arts, Londyn. Wykład i warsztaty dla studentów.
Dave Beech. Martin Newth. The apparatus of the exhibition and the status of the viewer - Czytaj całość

finisaż wystawy 28 stycznia
godzina 16:00
Galeria Koszarowa 19
ul. Koszarowa 19

Mateusz Dąbrowski i Kamil Zaleski to artyści, których pozornie nic nie łączy. Poruszają się w innych rejonach obrazowania, poszukiwań estetycznych i ikonograficznych.

Mateusz Dąbrowski Kamil Zaleski - Galeria Koszarowa 19 - Czytaj całość

W dniach 10 - 13 stycznia 2015 roku odbyła się 20 odsłona Międzynarodowego Konkursu Rzeźby w Śniegu, która jest częścią 31. Międzynarodowego Festiwalu Śniegu i Lodu w chińskim Harbinie, stolicy prowincji Heilongjiang . Polskę na jubileuszowej edycji imprezy reprezentował zespół Snow Art Poland, którego liderem jest artysta rzeźbiarz i wykładowca katowickiej Akademii Sztuk Pięknych – Tomasz Koclęga.

Nagroda dla drużyny Tomasza Koclęgi na 31. Międzynarodowym Festiwalu Śniegu i Lodu w chińskim Harbinie - Czytaj całość
    22 stycznia 2015 roku o godz. 16:00. Galeria Oko dla Sztuki Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Wystawa jubileuszowa Pracownii Druku Wypukłego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
LUDZIE Z GUMY ZMAGANIA Z MATERIĄ - Czytaj całość

Projekt Paradise dla galerii Loft 8 przygotowano w składzie: Paweł Mendrek, Małgorzata Szandała, Ewa Zasada oraz jako gość specjalny Katja Petrowskaya, laureatka Ingeborg-Bachmann-Preis w roku 2013.

PARADISE. Projekt Biuro podróży w Wiedniu. - Czytaj całość

Proces edukacji studentów wzornictwa kształcących się w Katedrze Projektowania Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach obliguje do posiadania wiedzy i umiejętności w zakresie modelowania. Edukacja w tym obszarze wymaga zarówno doświadczonych instruktorów - pedagogów jak, i dobrze wyposażonego laboratorium modelowania. Niedostateczne przestrzenie, które aktualnie posiada modelarnia mieszcząca się przy ul. Raciborskiej 37 zostaną zamienione na większe, rozlokowane na dwóch piętrach nowego budynku ASP.

Laboratorium modelowania w nowym budynku ASP - Czytaj całość

Wernisaż: 19 stycznia 2015 roku o godz. 17.00
w Oddziale Muzeum Historii Katowic
przy ul. T. Kościuszki 47 (wejście od ul. J. Rymera)

Sybilla Skałuba - CIAŁO POSTHUMANIZMU – ŻYCIE LIMINALNE - Czytaj całość

Jakub Woynarowski otrzymał Paszport Polityki w kategorii Sztuki wizualne za „oryginalne łączenie badań nad historią sztuki i kultury z artystyczną praktyką”.

We wtorek, 13 stycznia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie miała miejsce uroczysta gala wręczenia Paszportów Polityki. Paszporty Polityki przyznano w pięciu głównych kategoriach: Film, Muzyka popularna, Literatura, Muzyka poważna, Teatr i Sztuki wizualne.

JAKUB WOYNAROWSKI - wykładowca na studiach doktoranckich ASP w Katowicach laureatem Paszportu Polityki w kategorii Sztuki wizualne. - Czytaj całość
    16 stycznia 2015 r. (piątek) o godz. 13.00, "Galeria na Strychu" w Zespole Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, ul. Kosmonautów 8. Wystawa trwa do 6 lutego 2014 r.
Promieniowania - Hanna Rozpara - Czytaj całość

• Katowice Airport

• Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.

Formularz uwag